Saritu dituzte Salbatore Mitxelena literatur lehiaketako idazlanak

Atzoko sari banaketako familia argazkia. (Zarauzko Udala)

XL. Salbatore Mitxelena Sariak banatu zituzten atzo arratsaldean Modelo aretoan. Euskal literaturgintza gaztetxoen artean sustatzea helburu duen ekimena da, eta, aurten, 611 lan aurkeztu dira lehiaketara.

SARITUAK

A 1 MAILA, IPUINAK
1. saria: Matildaren barrea, Ekhi Zaldua Gabirondo
2. saria: Oihaneko lasterketa, Telmo Lertxundi Fernandez

A 2 MAILA, IPUINAK
1. saria: Elurretako animalia bitxia, Maddi Garcia
2. saria: Katu beltza, Martina Garcia Alkorta

B MAILA, IPUINAK
1. saria: Oporretako soinua, Uxue Udabe Olasagasti
2. saria: Getariako itsasargia, Aitana de la Torre Goñi
3. saria: Mattinkote, Maiu Gomez Arbizu
4. saria: Estoldetako arratoi baten bizitza, Martin Mendoza

B MAILA, OLERKIAK
1. saria: Itzala, Amane Grijalba
2. saria: Amonaren orratza, Ane Moreno Aristegieta
3. saria: Bera da…, Goiuri Soto Matilla
4. saria: Denbora, Pablo Urriola

C MAILA, IPUINAK

1. saria: Heriotza, Nerea Iribar Mancisidor
2. saria: Besarkada, June Peinador
3. saria: Mateoren xelebrekeriak, Ibai Basurto Olaizola

C MAILA, OLERKIAK

1. saria: Gure atariko pagoa, Libe Grijalba Maiz
2. saria: Itsasoaren taupadak, Nora Bertelink
3.SARIA: Alfabeto musikala, Ane Jauregi

D MAILA, IPUINAK

1. saria: Bizitza mugarik gabe bizitzen ez bada, zertarako bizi?, Intza Aristi
2. saria: Begiek inoiz ez dute gezurrik esaten, Intza Izagirre
3. saria: Azken izozki hura, Elaia Garcia Aizpurua

D MAILA, OLERKIAK

1. saria: Mendiko loreak, Arixen San Sebastian Larrañaga
2. saria: Erantzunak, Eneritz Alberdi Arruti
3. saria: Mundu hontan, Ander Gutierrez


E MAILA, IPUINAK

1. saria: Kalekatua, Iker Azkue Kano
2. saria: Gorpurtz arrotza, Irati Indacoechea Liceaga
3. saria: Zin dagit, Laida Due Iruretagoyena

E MAILA, OLERKIAK

1. saria: Xarigorixe, Nahikari Eizaguirre Urreizti
2. saria: Inozentziaren itsukeria, Amaia Estivariz Urbitarte
3. saria: Zu ere maite zaitut, Amets Aizpurua Mancisidor

Epaimahaikideak: Itziar Iruretagoiena Agirrezabala, Orokieta Herri Eskolako ordezkaria; Arantxa Laskibar Agirresarobe, Antoniano ikastetxeko ordezkaria; Miriam Mendoza Etxabe, Salbatore Mitxelena ikastolako ordezkaria; Aitor Telleria Peñin Oteitza lizeoko ordezkaria, Jaione Urreizti Arrizabalaga Lizardi institutuko ordezkaria, Idoia Artola Malangre La Salle ikastetxeko ordezkaria, Jose Luis Padron Plazaola idazlea eta Aitziber Etxeberria Garro idazlea.